این  دختر 13 ساله به بیماری بسیار نادری مبتلا است که به "سندروم مو شانه زدن"  شهرت دارد. "مگان" تنها می تواند در زیر جریان آب موهای خود را شانه بزند  تا کوچکترین احتمال ایجاد الکتریسیته ساکن توسط شانه از بین برود.
پزشکها به دختری نوجوان هشدار داده اند تا  هرگز موهای خود را شانه نزند، زیرا این کار می تواند منجر به مرگ او شود.
 
"مگان  استوارت" نوجوانی است که علاوه بر ممنوعیت شانه زدن موهایش، اجازه پوشیدن  لباسهای پلی استری و لمس کردن بادکنک در مهمانی ها را نیز ندارد زیرا  کوچکترین میزان الکتریسیته ساکنی که به بدن وی وارد شود می تواند مغزش را  از کار بیاندازد.
 


این  دختر 13 ساله به بیماری بسیار نادری مبتلا است که به "سندروم مو شانه زدن"  شهرت دارد. مگان تنها می تواند در زیر جریان آب موهای خود را شانه بزند تا  کوچکترین احتمال ایجاد الکتریسیته ساکن توسط شانه از بین برود.

بیماری  مگان در سال 2008 خود را نمایان کرد، زمانی که مادرش او را برای رفتن به  مدرسه آماده می کرد. حین شانه زدن موهای مگان او ناگهان به کف اتاق افتاد و  لبهایش به کبودی گرایید. پزشکان می گویند تنها یک نفر دیگر در جهان به این  بیماری مبتلا است.

بر  اساس گزارش فاکس نیوز، درباره دلایل ابتلا به این بیماری اطلاعات بسیار  کمی در دسترس است اما پزشکان معتقدند ممکن است بیماری از عوارض پس از متولد  شدن باشد زیرا مادر مگان به نوعی تشنج ناشی از استرس زایمان مبتلا بوده  است و پزشکان باور دارند این نوع تشنج می تواند در ابتلای مگان به این  بیماری عجیب نقش داشته باشد.

/ 0 نظر / 13 بازدید