چه چیزیبه موهایتان بزنید و چه کارهایی باید انجام داد تا موهایتان سریع تر رشد کنند؟

 معمولا همه دوستدارند رشد موهایشان سریع باشد و خیلی سریع رشد کنند و موهای شفاف و پر حجم و بلندداشته باشند در این زمینه ما توصیه هایی برای شما داریم .موهای هر انسانی در مدت زمانکم و کوتاهی نمی توانند رشد کنند. زیرا معمولا با غذاهای امروزه ، و آلودگی هواضخامت موها کاهش می یابد .

 حالمراقبت های لازمی که باید صورت بگیرد :

اولین مرحله این است که موهای خود را بشناسید ، و شامپوی مناسب با جنس موهایتان راانتخاب کنید، و یادتان باشدهرگز و برای یک مدت طولانی از یک نوع شامپواستفاده نکنیدزیرا بعد از گذشت مدتی که به طور مداوم فقط از یک نوع شامپواستفاده کردید ، احساس می کنید که دیگر این شامپو موهایتان را تمیز نمی کند و قدرتاولیه را ندارد ، بله این مطلب درست است پس شامپوهای خود را عوض کنید و برای یک مدتطولانی از یک نوع شامپو مصرف نکنید . تا جایی که امکان دارد از سشوار ، اتوهای مو و….. استفاده نکنیدزیرا تمام این موارد تار موهایتان را نازک می کند و وقتی که تارموهایتان نازک شد دیگر قدرتی ندارد و به مرور ریزش مو پیدا خواهید کرد .

  مو نیز مانند تمام اعضای بدن به تغذیه ی مناسب احتیاج دارد اما چه تغذیه ای؟شما می توانید از ماسک های مو و تقویت کننده های خاصی که برای موهای مختلف وجوددارد استفاده نمائید . و می توانید از ویتامین های مانند : منیزیم ، آهن و کلسیماستفاده نماییدتا رشد موهایتان را تسریع ببخشید . و سرتان را ماساژ دهید ، درتمام نقاط بر رویشقیقه ها ، وسط مغز تان ، پشت سرتان و .. و به طور کاملاین ماساژ را تمام نقاط انجام دهید تا خون کافی به تمام نقاط مغزتان برسد این کارعلاوه بر اینکه در جهت خون رسانی به مغزتان مفید است علاوه بر آن با خون بیشتری کهبه مغز برسد رشد موهای نیز سریع تر می شود و این عمل را می توانید یک یا دو بار درروز انچام دهید .

 از برس های مناسب استفاده کنید که موهایتان را نکشد، و به آنها آسیبینرساند ، بهترین برس ، برسی است که شانه های آن چوبی باشد و خصوصا از برس هایی کهشانه های فلزی دارند دوری کنید . موها به طور طبیعی یک سانت در ماه رشد می کنند . مخمر آب جو بسیار برای رشد موهاو ناخن ها مناسب است . این مخمر را بر روی موها و ناخن های خود بمالید و بعد آنرا ماساژ دهید تا جذب شود . شامپوهای مناسب و بخصوص نحوه یشستن موهایتان راهی موثر به حساب می آیند راه دیگر استفاده از روغن های مناسب جهت رشد موهایتان است ، از روغن های مانند : روغن بادام ، روغن دانه ی انگور ، روغن کرچک ، روغن زیتون ، جوانه ی گندم ، این روغن ها ی تغذیه کننده های بسیار موثر و خوبی در جهت تسریع رشد مو به حساب می آیند .

/ 1 نظر / 11 بازدید
گلاب

سلام ازمطالبتان ممنون خانم محترم بهتربود برای معرفی خودتان ازیک عکس بهتری استفاده شود