علت سفید شدن زودرس مو ها بیشتر به خاطر مسائل ژنتیکی هست..( نه لزوما ارثی). اما دلایلی دیگه ای مثل نوع تغذیه و فشار روحی هم مطرح شده.بطور کلی تحقیقات قابل توجهی در باره علل سفید شدن موها انجام نشده و اطلاعات زیادی وجود نداره

متاسفانه کار بخصوصی برای این افراد نمیشه انجام داد و راه پیشگیری کننده ای وجود نداره..دخالت در این مورد مستلزم دخالت
در میلیاردها کد ژنتیکی هست... که هنوز انسان به طور جدی موفق به این مسئله نشده.....................سفید شدن موها یکی از آشکارترین نشانه‌های بالا رفتن سن است اما همیشه سفید شدن به علت کهولت نیست. در تعریف اگر موی انسان سفیدپوست زودتر از 20 سالگی و سیاه‌پوست زودتر از 30 سالگی سفید شود به آن سفید شدن زودرس مو می‌گویند.سفیدی زودهنگام موی‌سر ممکن است به علت ژنی باشد که از والدین‌مان به ارث برده‌ایم اما علل قابل درمانی نیز برای آن وجود دارد. مثلا کمبود ویتامین b21 و دیگر موادغذایی، ‌بیماری تیروئید، رژیم‌های سخت و طولانی، کم‌خونی و سیگار کشیدن (سرعت سفید شدن مو در سیگاری‌ها 4 برابر افراد غیرسیگاری‌ است.)برخی تحقیقات نشان می‌دهند که در نژاد هند و اروپائی‌ در مقایسه با آسیایی‌ها موها زودتر سفید می‌شود.


سفیدی زودرس مو می‌تواند به دلیل ارثی، شوک عصبی و بیماری‌ها باشد. از بین بیماری‌ها، شایع‌ترین برص یا وتیلیگو است که پوست و موی روی آن را سفید می‌کند. بیماری‌های تغذیه‌ای، غدد داخلی، متابولیک و غیره نیز می‌تواند موجب سفیدی زودرس مو شوند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱٠/٢٠