توصیه های مفید درباره خشک کردن موها!

 حالت دهی و نرم کنندگی موها:

1- بایستی اطمینان یافت که در یک آبکشی کامل، تمام شامپو از سطح موها پاک شده است.
2- نرم کننده را بر روی کف دست ریخته و آن را با دو دست پخش کنید .
3- سپس آنرا بر روی موها منتقل کرده و به آرامی تمام موها را (از دو سانتی ریشه) با نوک انگشتان ماساژ داده تا نرم کننده بطور یکنواخت بر روی موها پخش شود و یک تا دو دقیقه صبر کنید ( سعی کنید نرم کننده به ریشه موهایتان نرسد (.
4- موها را بخوبی آبکشی کنید و مجددا اجازه دهید که آب از میان موها عبور کند و در حالیکه مسیر حرکت آنرا را با نوک انگشتانتان باز می‌کنید دقت کنید که موهای خیس خود را به سختی ماساژ ندهید.

   خشک کردن موها:
1-از یک حوله تمیز و خشک استفاده نموده و به دقت موها را خشک کنید .
2-در حالیکه موها هنوز مرطوب است با استفاده از یک شانه دندانه درشت و پهن موها را به نرمی شانه کرده و گره‌ها را از آن باز کنید . شانه کردن بایستی به طرف پائین موها باشد ، در حقیقت از نزدیک ریشه‌ها ، شانه کردن را شروع کرده و تا نوک موها ادامه دهید. این عمل از دوشاخه شدن و شکنندگی موها جلوگیری می‌کند ( دقت کنید که شستن و خشک کردن صحیح، کمترین احتمال را در گره دارشدن ایجاد می‌کند).
3- در این مرحله در صورت تمایل می‌توان از یک موس یا یک ژل استفاده نمود. اما بایستی سعی شودکه زیاد مصرف نشود و به پوست سر هم نرسد .
4- در صورت امکان موها بطور طبیعی خشک شوند.

در هنگام استفاده از سشوار موارد زیر را در نظر بگیرید:
-
فقط از سشوار برای خشک کردن موی نسبتا مرطوبی که با حوله آبگیری شده است استفاده کنید و از سشوار زمانی که از موها آب می‌چکد استفاده نکنید .
-
از سشوار با دقت استفاده کنید ، با حداقل سرعت و کمترین حرارت.
-
سشوار را دائما اطراف سر خود حرکت دهید و هیچگاه در یک نقطه متمرکز نکنید زیرا رطوبت درونی مو خارج شده و موجب تخریب دائمی مو می‌شود.
-
دقت کنید قبل از آنکه مو کاملا خشک شود سشوار را خاموش کنید.

چگونه از موهای بلند مراقبت کنیم؟

مدلهای کوتاه کردن مو برای موهای بلند بسیار محدود است و مدل موی شما باید به نحوی باشد که هنگام بلند شدن مدل موهای شما را بر هم نریز..دمو سالانه 6 اینچ بلند می شود بنابراین داشتن موهای بلند صبر وحوصله می خواهد و باید در سالامت آنها کوشید.

 در آغاز
اگر شما می خواهید که موهای بلندی داشته باشید در ابتدا باید سلامت آنها را حفظ کنید و اولین کار اینست که شما موهای آسیب دیده انتهای موهای خود را کوتاه کنید زیرا موهای آسیب دیده به بالا پیشرفت می کنند و هرچه آنها را دیرتر کوتاه کنید مجبور هستنید آنها را از بالاتر ببرید . بنابراین هر هشت هفته در میان از شر نوک موهای آسیب دیده خود خلاص شوید و ظاهری زیباتر و نرم تر به موهای خود بدهید.

 اگر از سشوار استفاده می کنید آنرا روی درجه سر قرار دهید و از ریشه به انتهای مو سشوار کنید.

سلامت موهای شما با آنچه شما می خورید ارتباط مستقیم دارد. تغذیه سالم بسیار بر سلامت موی شما تأثیر گذار است.ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز باید به موهای شما برسد تا زیباتر و براقتر جلوه کند. ولی انگونه نیست که درست از آغاز استفاده از ویتامین ها اثر آنها را مشاهده کنید بلکه برای به نتیجه رسیدن لازم است 2 تا 3 ماه ادامه دهید. ویتامین هایی از قبیلB6 ، فولیک اسید ، منیزیم ، سولفور زینک و کراتین از نوع بتا ، باید از راه تغذیه و یا قرص های کمکی به بدن رسانده شوند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٧:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/۳