چند عد پیاز و کاه را با هم رنده کنید و آن را تا صبح در ظرف مسی بگذارید، هنگام صبح چند قطره ادکلن در آن بریزید تا بوی پیاز از بین برود و بعد چند قطره روغن گیاهی به آن اضافه کنید و آن گاه مصرف کنید. پس از 20دقیقه سرتان را با شامپو بشوئید موی سرتان جلا و رنگ بی‏نظیری پیدا می‏کند، می‏توانید روش را هفته‏ای یک‏بار انجام دهید.

الف - موهای چرب. حنا را با دو قاشق غذاخوری ماست و مقداری شکر مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم درآید. در صورت سفیدبودن خمیر کمی آب بعد از آن را به سرتان بمالید و بیست دقیقه صبر کنید. سپس سرتان را با آب زلال کاملا بشوئید.
ب - موهای خشک. حنا را در یک قاشق غذاخوری روغن و مقدار مناسبی از شیر ولرم مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید خمیر را به سرتان بمالید و آن را مدت 20دقیقه به همان حال رها کنید سپس سرتان را خوب بشوئید. نرم‏کننده‏های ساخته شده از حنا استحکام مو و برق و جلای رنگ آنرا افزایش می‏دهد.


برا تهیه شوینده سحرآمیز مواد زیر را با هم مخلوط کنید، یک قاشق چایخوری روغن کرچک، یک قاشق چایخوری روغن فندق، یک قاشق چایخوری سرکه مالت، یک قاشق گلیسیرین، یک قاشق چایخوری شامپو، روغن کرچک به مو استحکام می‏بخشد و روغن گیاهی مثل تقویت‏کننده (تونیک) عمل می‏کند. سرکه اسید مانتیل ایجاد می‏کند. گلیسیرین مو را مرطوب می‏سازد و شامپو در این میان وسیله‏ای است که این ترکیب را به هم پیوند می‏دهد. پیش از شستن سر این ترکیب را آرام روی موهایتان بمالید آن وقت است که ر می‏یابید بافت موی سرتان چه تغیرات شگرفی کرده است.
آب اکسیژنه. این ماده شیمیائی به دو شکل کرم و مایع در بازار عرضه شده است و رایج‏ترین منبع تأمین اکسیژن برای فرآیند اکسیداسیون است فرایند اکسیداسیون هنگامی صورت می‏گیرد که رنگ مو و ماده بی‏رنگ‏کننده به گیسو مالیده شود. در مورد رنگ‏های اکسیدشونده اکسیژن تأمین شده توسط آب اکسیژنه موجب ترکیب رنگ مو با ماده رنگی درون پوسته می‏شود. ملکول رنگی که بدین ترتیب به وجود می‏آید درشتر از آن است که بتواند از ساقه مو خارج شود. به هنگام بی‏رنگ کردن اکسیژن موجب تغییر رنگدانه طبیعی درون تار مو و بی‏رنگ شدن ملانین می‏شود. رنگدانه‏هائی که به سهولت تحت تأثیر قرار می‏گیرند در درجه نخست عبارتند از رنگ‏های خاکستری و قهوه‏ای در درجه دوم سرخ و درجه آخر زرد. قدرت آب اکسیژنه به دو صورت بیان می‏شود حجم، قدرت درصدی، آب اکسیژنه مایع یا فرمول شیمیائی H2o2مایعی زلال و از لحاظ ظاهر شبیه به آب می‏باشد که برای پایداری آن معمولا یک اسید بدان افزوده می‏شود اسید یادشده میزان اکسیداسیون را کاهش می‏دهد.


قابلیت جذب آب. چنانچه مو در آب یا هوای بسیار مرطوب قرار گیرد حدود پنج تا پانزده در صد به قطر آن اضافه می‏شود. رطوبت مناسب برای مو بین 45تا 60درجه است.

قابلیت تحمل وزن. یک تار مو می‏تواند حدود 40تا بیش از 150گرم وزن را تحمل کند.

قابلیت شکل‏پذیری. مو توسط پل‏های گوگردی خود قابلیت شکل‏پذیری بسیار بالائی را دارد.

قابلیت کشش. چنانچه موئی کشیده شود معمولا حدود 10تا 25درصد طول خود کش می‏آید.
قابلیت رنگ‏پذیری. مو به واسطه رنگدانه‏های خود از استعداد رنگ‏پذیری بالائی برخوردار است. شکل طبیعی موها برحسب نژاد و افراد متفاوت است به طور کلی به سه دسته می‏توان تقسیم کرد. موهای صاف، موهای مواج، موهای مجعد، در ساختمان مو کربن 50تا 60درصد 2هیدروئن 6تا 16درصد 3نیتروژن (ازت) 14تا 17درصد 4اکسیژن 20ت 30درصد 5گوگرد 3تا 6درصد وجود دارد. به علت داشتن مجموعه این مواد است که مو می‏تواند در مقابل اشعه شیمیائی عکس‏العمل نشان داده تغییر رنگ یا فرم بدهد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢٥